góra

Dowiedz się, kto i kiedy odwiedził Twoją stronę

Dane statystyczne to przede wszystkim źródło szczegółowych informacji i bezcennej wiedzy. Nie mniej interesujące pytania o to kto, kiedy i ile razy odwiedzał Twoją firmową stronie WWW nie pozostają już dłużej bez odpowiedzi. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony naszych Klientów, stworzyliśmy w ramach Panelu Administracyjnego zaawansowany system statystyk wizyt i odwiedzin, dostarczający informacji na temat ruchu na stronach internetowych.

Każda aplikacja posiada swój własny, indywidualny system gromadzenia informacji statystycznych, który agreguje dane w podziale na gości (wizyty) i odsłony (wejścia). Różnica między wizytą a wejściem objawia się w tym, że system zalicza wejście jako gość tylko w przypadku pierwszej wizyty użytkownika. Każda kolejna odsłona z tego samego komputera (adresu IP) traktowana jest jako powtórne wejście. Dzięki temu otrzymujemy rzeczywisty obraz tego, ile razy np. w ciągu dnia strona była wyświetlana, a ilu pojawiło się na niej nowych użytkowników. Specjalny formularz wyświetlania i sortowania danych umożliwia szybkie wyszukiwanie informacji statystycznych z dowolnego przedziału czasowego, a nawet konkretnego dnia.

W przypadku każdej pojedynczej statystyki dostarczane są dane dotyczące m. in. daty, godziny i rodzaju wizyty, adresu IP użytkownika oraz nazwy hosta. Dodatkowo system automatycznie przedstawi datę pierwszej wizyty na stronie, odnotowanej dla wybranego użytkownika oraz zliczy wszystkie jego dotychczasowe wejścia. W celu otrzymania jeszcze bardziej dokładnych i miarodajnych statystyk można z łatwością, za pośrednictwem specjalnie opracowanej wyszukiwarki uzyskać dane ze wskazanego przedziału czasowego lub z określonych miesięcy, tygodni, a nawet z konkretnego dnia.